رئیس دانشگاه جامع علمی­ کاربردی کشور: آرمان و انتظار ما این است که تمام مراکز آموزشی تا سطح دانشکده ارتقاء یابند
دکتر محمدحسین امید در جلسه شورای هم اندیشی و تعامل مراکز آموزش علمی­ کاربردی گفت: آرمان و انتظار ما این است که تمام مراکز آموزش علمی کاربردی به دانشکده هایی منشعب از این دانشگاه تبدیل شوند و شرط تحقق این امر، حرکت مراکز به سوی کیفیت است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی­ کاربردی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی ­کاربردی کشور در جمع رؤسای مراکز آموزشی، ضمن تأکید بر عمل به وعده­ ها، اظهار داشت: تکلیف شما نسبت به گذشته بیشتر شده و باور ما این است که مراکز با احساس تکلیف و جدی گرفتن حرکت به سوی کیفی­گرایی می­توانند با سطح دانشکده ارتقاء یابند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در ادامه به توافق­ نامه ای که در کنگره ملی آموزش­های عالی مهارت، فناوری و اشتغال بین دانشگاه و ستاد کل نیروهای مسلح امضاء شده بود، اشاره کرد و خطاب به رؤسای مراکز گفت: مراکز می توانند با استفاده از امکانات پادگان ­ها به سالی 200 تا 300 هزار سرباز، آموزش­های مهارتی ارائه و آنها را آماده ورود به بازار کار کنند.

دکتر محمد حسین امید هدف بعدی دانشگاه را توافق با سازمان اداری و استخدامی برای آموزش ضمن خدمت کارکنان دانست و تأکید کرد: جلب اعتماد مخاطبان یکی از اهداف ما بوده که تا حد زیادی به این هدف رسیده­ ایم؛ اما افزایش و تقویت این اعتماد به ­عهده شماست که فقط با ارتقای کیفیت بدست می ­آید.

رئیس دانشگاه جامع علمی ­کاربردی کشور در ادامه بر ضرورت ارتقای کیفی دانشگاه اشاره کرد و برگزاری آزمون برای مدرسان و انتخاب 8 هزار مدرس از بین 46 هزار نفر با فرآیندی علمی، آماده­ سازی زیرساخت­ها، راه ­اندازی سامانه های جدید آموزش شامل: هوش سازمانی(BI)، کتابخانه دیجیتال دانشگاه، (MIS) حوزه پژوهش، انعقاد قرارداد چاپ کتاب­های پایه با مرکز نشر دانشگاهی (انتشار حداقل 23 عنوان کتاب دروس مهارت­های مشترک) تا آغاز ترم آینده و به ­روزرسانی و بازنگری در محتوای آموزشی را از مصادیق ارتقای کیفی دانست.

وی سطح­ بندی مراکز آموزشی را گام بعدی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و گفت: سطح­ بندی مراکز آموزشی که مصوبه هیأت امناست، گام بزرگی در جهت کیفی ­سازی دانشگاه است که در صورت تحقق، حق نظارت مراکز سطح یک، از 15 درصد به 10 درصد تنزل می­ یابد.

دکتر محمدحسین امید در پایان این جلسه خاطرنشان کرد: از هر پیشنهادی در راه ارتقای کیفیت دانشگاه استقبال می کنیم و از هیچ خدمتی در راه تحقق این امر دریغ نخواهیم کرد.


تاریخ خبر: 6
/12 /1396    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink