تاکید مجلس شورای اسلامی بر رشد و گسترش آموزشهای مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی
دکتر محمدحسین امید از تاکید ویژه دولت و مجلس بر رشد و گسترش آموزشهای مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در نشست روسای مراکز علمی کاربردی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد از تاکید ویژه دولت و مجلس بر رشد و گسترش آموزشهای مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

دکتر محمدحسین امید در خصوص واگذاری و تعطیلی مراکز علمی کاربردی دولتی اظهارکرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری مراکز دولتی دانشگاه جامع علمی کاربردی باید تا پایان سال 98 به بخش خصوصی یا تعاونی ها واگذار شوند .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: آیین نامه واگذاری این مراکز آموزشی در حال تدوین است و ما شرط هایی از جمله حفظ کارکنان کنونی و استقلال مراکز آموزش علمی کاربردی را در نظر خواهیم گرفت. از تعداد 960 مرکز علمی کاربردی فعال در کشور، تنها 240 مورد از جمله مراکز فرهنگ و هنر، میراث فرهنگی و گردشگری، استانداری و خبر دولتی هستند که با توجه به مصوبه شورای عالی اداری و دستور رئیس جمهوری واگذار یا از چرخه پذیرش دانشجو خارج می شوند بر اساس این مصوبه دانشگاه جامع علمی کاربردی وضعیت دانشجویان فعلی تا پایان تحصیل در این مراکز همانند گذشته است و مدرسان این مراکز هم در مراکز جدید مشغول به کار می شوند.

وی شایعه کم توجهی دولت به مراکز آموزش علمی کاربردی را بی پایه دانست و تصریح کرد: مصوبه شورای عالی اداری و دستور رئیس جمهوری، شامل همه دانشگاه های وابسته به دستگاههای اجرایی به غیر از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می شود و رشد و گسترش آموزشهای مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تآکید ویژه دولت و مجلس می باشد.

دکتر محمد حسین امید در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون 50 هزار مدرس و حدود 400 هزار دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی کل کشور مشغول به فعالیت آموزش و تحصیل هستند که طبق سند چشم انداز برنامه ششم توسعه، تعداد دانشجویان دانشگاه های مهارتی باید از 15 درصد کنونی به 30 درصد کل دانشجویان کشور افزایش یابد.


تاریخ خبر: 5
/12 /1396    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink