نگاه مدرک گرایی باید به مهارت گرایی تغییر یابد
دکتر امید رئیس دانشگاه که صبح امروز با برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفتگو می کرد، گفت: تضمین کیفیت آموزشی و سطح بندی مراکز آموزشی این دانشگاه از اولویت های پیش رو ما است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر امید در پاسخ به این پرسش که ماموریت گرایی دانشگاه ها در چه مرحله است، پاسخ داد: رشد بی رویه مراکز آموزشی در تمامی دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه جامع علمی کاربردی در سالیان گذشته تا حدود زیادی باعث افت کیفیت در نظام آموزش عالی کشور شده است و اخیراً بر اساس مصوبه شواری عالی اداری که الزام کرده است، مراکز دولتی مجاز به داشتن مراکز آموزشی نیستند مگر آنکه آن را به بخش خصوصی واگذار کنند، تمهیدات لازم برای ماموریت گرایی در این دانشگاه در حال انجام است و مهمترین ماموریت این دانشگاه در ماموریت گرایی پاسخ به نیاز آموزشی صنوف و مشاغل در کشور است و ارائه آموزش در جوار کار و محیط کار باید ارائه شوند.

دکتر امید از انعطاف پذیری و سرعت عمل در تدوین و اجرای دوره های آموزشی، برگزاری دوره های تک پودمان و تک درس و تنوع رشته های این دانشگاه در 800 رشته تحصیلی و تنها متولی نظام آموزش مهارتی کشور را از مزیت منحصر به فرد این دانشگاه برشمرد.

دکتر امید در پاسخ به سوال سطح بندی مراکز آموزشی دانشگاه چگونه انجام می شود، گفت: مراکز آموزشی ما ضمن اینکه درحوزه های تخصصی و فنی خود و در محیط کار واقعی انجام خواهد شد در چهار سطح یک تا چهار دسته بندی خواهند شد و بر اساس مصوبه هیات امنای این دانشگاه تخفیف ها و حمایت های ویژه بر اساس طبقه بندی به مراکز آموزشی اعطا خواهد شد. مجدداً در پاسخ به سوال ادغام دانشگاه با دانشگاه های دیگر تاکید کرد که ادغام دانشگاه با هیچ دانشگاهی دیگر از جمله دانشگاه فنی و حرفه ای مطرح نبوده و نیست و فقط داشتن سیاست های مشترک در نظام آموزش مهارتی کشور در جلسات کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

دکتر امید در ادامه گفتگو بر تعامل و تفاهم جدی با ستاد کل نیروهای مسلح برای آموزش های پودمانی سربازان وظیفه اشاره کرد و گفت: مراحل عملیاتی شدن این تفاهم نامه در دستور کار جدی قرار گرفته است.

دکتر امید در پایان این گفتگوی خبری از اعلام آمادگی جدی دانشگاه برای پاسخگویی به نیاز آموزشی و انتقال فناوری صنوف کشور خبر داد و گفت: علاوه بر صنوف سراسر کشور و بخش های اقتصادی، این دانشگاه آمادگی دارد بر اساس برنامه های توسعه ای هر استان رشته های آموزشی ویژه و خاص بومی هر استان را تدوین و اجرا نماید.


تاریخ خبر: 29
/3 /1397    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink