کارگاه آموزش اقتصاد بین­ الملل در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، کارگاه آموزش اقتصاد بین الملل با حضور کارشناسان و مدیران ستاد مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت آنلاین و از طریق ویدئو کنفرانس برای کارشناسان بین­الملل واحدهای استانی برگزار شد.

این کارگاه که به همت دفتر همکاری­های علمی و بین ­المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد به مقایسه و بررسی سیستم­های مالی بین­ المللی، رقابتهای بین­ المللی کشورها، تجارت بین ­المللی و معرفی شرکت­های چند ملیتی و کارکرد و وظایف و نحوه مدیریت آنها از طریق ارائه آمارهای سالیانه کشورها پرداخته شد.

پرفسور توماس شوستر از دانشگاه DHBW مانهایم ضمن ارائه آمارهایی درخصوص صادرات سالیانه کشورهای مختلف و بررسی اقتصاد ایران در سال 2017 با توجه به شاخص­های اقتصادی متعددی اعم از شاخص نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ رشد خالص و بررسی اقتصاد کلان کشور آلمان در سال 2017 با توجه به شاخص­های مذکور پرداخت.

در ادامه ضمن ارائه گزارشی در خصوص میزان صادرات و واردات ایران از سال 1375 تا 1393 و میزان تجارت خارجی ایران در سال 2017 و میزان تجارت خارجی کشور آلمان در سال 2017 به معرفی شرکت BMW و بررسی عوامل رشد و توسعه این شرکت، چرایی میزان استقبال از خرید محصولات این شرکت در نواحی مختلف جهان و تعدد نمایندگی­ های آن در سراسر جهان بعنوان مورد مطالعه پرداخت.

وی در پایان ضمن اشاره به متغیرها و عوامل تاثیرگذار در ارزش ­گذاری نرخ جاری ریال و دلار و ارزیابی عوامل و فاکتورهای موجود در تعیین ارزش ارز موجود یک کشور به سهم ایران در رشد اقتصاد جهان و فاکتورهای موجود در رشد و توسعه و افزایش سهم موجود یک کشور در توسعه اقتصاد جهان پرداخت.


تاریخ خبر: 8
/10 /1397    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink