دانشگاه جامع علمی کاربردی ادغام نمی شود


به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی و به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایرنا، دکترمحمدحسین امید اظهار داشت: بحث و گمانه های تازه در باره ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر مراکز آموزش عالی صحت نداشته و مساله ادغام درباره این دانشگاه هیچ گاه مطرح نبوده و نیست.

وی اظهارات اخیر یکی از مسئولان ستاد نقشه جامع علمی کشور در باره ایجاد تغییرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی را هم راستای اجرای سند آمایش آموزش عالی برای سال 98 اعلام کرد و گفت: منظور از این اظهارات، اقدامات دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای ماده 3 سند آمایش آموزش عالی بوده که دانشگاه جامع تاکنون بخشی از این مسیر را پیموده و گام های نهایی آن امسال اجرایی می شود.

دکتر محمدحسین امید افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال های اخیر با اجرای برنامه هایی چون ماموریت گرایی هم راستای سند آمایش آموزش عالی حرکت کرده و در حال نزدیک شدن به اجرای کامل اهداف این سند در مراکز خود است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف از ادغام برخی مراکز علمی کاربردی را ساماندهی این مراکز به دنبال مصوبه دولت مبنی بر توقف فعالیت های مراکز علمی کاربردی وابسته به سازمان های دولتی اعلام و تصریح کرد: تنها ادغام برخی مراکز علمی کاربردی به دنبال مصوبه دولت انجام شده است و ساماندهی سایر مراکز نیز در دست اجرا است.

وی در ادامه از سه هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی یاد کرد و گفت: ساماندهی، اجرای طرح آمایش آموزش عالی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ماموریت گرایی از اقدامات در دست در دانشگاه جامع است و این نشان می دهد دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای اجرای سند آمایش آموزش عالی نسبت به سایر دانشگاه ها پیشتاز بوده و گام های نهایی را در این مسیر پشت سر می گذارد.

در حالی برای چندمین بار طی ماه های اخیر تکذیب ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سوی رئیس این دانشگاه صورت می گیرد که پیشتر نیز زمزمه هایی مبنی بر ادغام این دانشگاه با دانشگاه هایی چون پیام نور در فضای رسانه ای کشور مطرح شده بود.

تاریخ خبر: 26
/1 /1398    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink