مراکز علمی کاربردی محور علم، عمل و تجربه هستند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر مختار جلالی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در آئین بهره برداری از طرح توسعه مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان البرز با بیان اینکه تعداد مراکز آموزش عالی ایران پنج برابر کشورهای توسعه یافته است و از نظر تعداد این مراکز کمبودی نداریم افزود: این مراکز دایر شدند تا خلأ نسل دوم دانشگاه‌ها که بیشتر بر پژوهش محوری متمرکز بودند را رفع کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی مطرح کرد: مراکز علمی کاربردی نقش بسزایی در پیوند بین علم و عمل و تجربه دارند و به دنبال افزایش مهارت آموزی بین دانشجویان هستند. در راستای افزایش کیفیت و استانداردسازی آموزش تعداد مراکز علمی کاربردی از یک هزار و 100 مرکز به 541 مورد رسیده است.

دکتر مختار جلالی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی به دنبال افزایش دانشجویان خارجی است، اعلام کرد: در حال حاضر 550 دانشجوی خارجی در مراکز علمی کاربردی کشور در حال تحصیل هستند که در صدد هستیم تا چند سال آینده این تعداد به 10 هزار نفر برسد.


تاریخ خبر: 23
/7 /1398    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink