بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت روز دانشجو


به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت 16 آذرماه (روز دانشجو) بیانیه ای را صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذر 1332سرآغاز حرکتی نوپا در سیر استکبار ستیزی دانشجویان بود که با پیروزی انقلاب اوج گرفت و در گرماگرم حوادث پس از انقلاب به بلوغ رسید. حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد جنبش دانشجویی ایران در طیف‌ها و گرایش‌های متعدد و متفاوت از ۱۶ آذر ۳۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی و سپس در مقاطع مختلف ۴۰ سال اخیر به ویژه در سال‌های دفاع مقدس و رخدادهای شگرفی چون تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۱۳۵۸ و دیگر وقایع تأثیرگذار در انقلاب اسلامی همواره طلایه دار حرکت های تعیین کننده در هدایت نیروهای دلسوز و مشتاق پیشرفت، اقتدار و استقلال کشور و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است .

جنبش دانشجویی به عنوان پرچمدارحرکت های عدالت خواهانه مردم انقلابی ایران، مطالبات به حقّی را از مسئولین داردکه محور آن توجه و اهتمام جدّی همه مسئولین به معیشت و رفاه جامعه است. انتظار به‌حقّ این جنبش وجود یک اقتصاد سالم و شکوفا برای تامین پیشرفت و رفاه مردم است بگونه ای که طبقه‌ ضعیف از وضعیّت معیشتی غیر‌قابل ‌قبول فعلی خارج شوند.

آنچه که امروز بر همه واجب است داشتن نگاه جامع به مسائل و دوری از جزئی نگری و سیاست زدگی است. دانشگاه های ما نیز نیاز به آرامش دارند تا در فضای عقلانی و منطقی بتوانند در اقتدار علمی وتوسعه پایدار کشور نقش محوری ایفا کنند. بنابراین میراث داران واقعی جنبش دانشجویی می بایست با ایجاد ثبات و نشاط علمی در پیشرفت کشور تاثیرگذار باشند وبه مقاومت مردم در مقابل زیاده خواهی دشمنان خارجی و داخلی کمک کنند.

در پایان با گرامیداشت یاد، خاطره و آرمان‌های شهدای دانشجو از 16 آذر 32 تاکنون بویژه دانشجویان شهید هشت سال دفاع مقدس، بر اهمیت تلاش همه جانبه تشکل‌های دانشجویی کشور در عمل به رهنمودها و سفارش‌های نافذ مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) و سرمشق قرار دادن آن در روند حرکت خود، صیانت از آرمان‌های امام راحل در مبارزه با سلطه و استعمار نوین و تعمیق و گسترش روح حق طلبی و آزادی‌خواهی تاکید نموده ولزوم حفظ این سرمایه بزرگ ملی و انقلابی برای ایجاد جامعه‌ای آباد، آزاد، مستقل و برخوردار از اقتدار علمی، فرهنگی و اقتصادی را یادآوری می کنند.محمد حسین امید

تاریخ خبر: 17
/9 /1398    

لینک های اصلی 
 
سایت های مرتبط
دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی واحد خراسان رضوی

دانشگاه های کشور

بانک اطلاعات نشریات کشور
         © 2010 RoyalNet Group                                                                                                                                                                                        طراحی و پشتیبانی سایت : گروه مهندسی رو یال نت
HyperLink