زنده یاد احمد کرابی

زنده یاد احمد کرابی

عضو هیأت مؤسس

دكتر میرزا احمد كرابی در آبان‌ماه سال ۱۳۱۷ در روستای كراب از توابع شهرستان سبزوار در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. وی پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در زادگاهش، به تهران عزیمت نمود و در سال ۱۳۴۰، مدرك كارشناسی خود را در رشته‌ی ادبیات فارسی از دانشسرای عالی تهران دریافت نمود.

وی سپس جهت خدمت در آموزش و پروش به خرمشهر اعزام شد و مدتی در این دیار به دبیری پرداخت. دكتر كرابی در سال ۱۳۶۹ برای ادامه‌ی تحصیل به تهران رفت و در سال ۱۳۷۳ دكترای ادبیات فارسی خود را دریافت نمود. وی هم‌اكنون به‌عنوان عضو هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار مشغول فعالیت است.

ارائه‌ی ۶ مقاله و رساله در باب مسائل دینی و ادبیات فارسی و مقام‌های متعدد كشوری و اُستانی، گوشه‌ای از فعالیت‌های دكتر میرزا احمد كرابی است.

استاد دکتر احمد کرابی از فرزانگانی است که زندگی را خوب شناخت. کتب تاریخی و آثار ادبی و آشنایی با ادبیات عرب و قرآن کریم وتامل در حوادث زمانه به واقعیاتی از حیات انسانی پی برد و دانست آن را چگونه سپری کند .

دکتر میرزا احمد کرابی سرانجام در 18 آبان 95 در سن 78 سالگی به علت بیماری کلیوی در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت و پیکرش برای تدفین به زادگاهش سبزوار بازگشت.